Кафедра екологічної та інженерної геології і гідрогеології

• Про кафедру
  • Навчальні курси
  • Викладацький розклад

2
Зліва направо: Волошин П.К., Кріль С.Я., Книш І.Б., Сливко Є.М., Ніколенко П.М., Марусяк В.П., Дяків В.О., Кремінь Н.Ю., Харкевич В.В., Бучацька Г.М.

Кафедра екологічної та інженерної геології і гідрогеології є однією з наймолодших на геологічному факультеті – її відкрито згідно з наказом ректора № 612 від 2 травня 1999 року. Передумовою створення кафедри було впровадження в 90-х роках еколого-геологічного напрямку як у наукових дослідженнях, так і начальному процесі.

З часу заснування і до 2001 року кафедру очолював професор, доктор геолого-мінералогічних наук, географічних наук та технічних наук Г.І. Рудько. З 2001 по 2004 роки посаду завідувача кафедри займали: професор А.В.Пізнюр, професор В.В.Колодій, доцент М.В.Лебединець, доцент В.В.Карабин. З 2004 і по 2009 кафедру очолював професор В.В.Колодій. З 2009 року кафедру екологічної та інженерної геології і гідрогеології очолює доцент П.К. Волошин.

Сьогодні на кафедрі працює 7 викладачів і 4 працівники інженерно-допоміжного складу. Їхні наукові інтереси лежать в площині інженерної геології міських систем, техногенно-екологічної безпеки гірничодобувних районів, рекультивації порушених гірничими роботами земель, геохімії ґрунтів, ландшафтної екології, гідрогеології, екології гідросфери, моніторингу довкілля, екологічної, біологічної та медичної мінералогії.

Співробітники кафедри беруть участь у розробці, обговорені та корегуванні масштабних проектів рекультивації порушених земель, ведуть багаторічні моніторингові спостереження за найбільш проблемними з геоекологічної точки зору територіями Західної України, видають експертні висновки та виступають з коментарями у засобах масової інформації щодо стану довкілля.
Кафедра забезпечує підготовку фахівців з напрямку 6.040106 ”Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування“, а також спеціалізації ”гідрогеологія та інженерна геологія“ напрямку 6.040103 ”Геологія”.

При кафедрі працює навчальна лабораторія еколого-геологічних досліджень, де проводять практичні та лабораторні роботи з курсів «інженерна геологія», ”гідрогеологія“, ”екологічна геологія” тощо. У с. Верхнє Синьовидне Сколівського р-ну Львівської обл. функціонує польова лабораторія еколого-геологічних досліджень, де проходять комплексні навчальні практики з геологічного й еколого-геологічного картування, еколого-геологічного моніторингу та ін.

Кафедра має наукові зв’язки з Інститутом геології та геохімії горючих корисних копалин НАН України та НАК “Нафтогаз України”, Українським державним геологорозвідувальним інститутом, ВАТ “Геотехнічний інститут”, ВАТ “Гірхімпром”, Відділенням гірничо-хімічної сировини Академії гірничих наук України, Краківською гірничо-металургійною академією, Польським державним геологічним інститутом, Варшавським університетом.

завідувачВОЛОШИН Петро Костянтиновичзавідувач
професорКРУПСЬКИЙ Юрій Зеновійовичпрофесор
доцентДЯКІВ Василь Олексійовичдоцент
доцентСЛИВКО Євгенія Мартинівнадоцент
асистентКНИШ Іван Богдановичасистент
старший лаборантБУЧАЦЬКА Ганна Михайлівнастарший лаборант

Викладацький розклад

Програмні цілі та завдання кафедр

02.06.2021 | 13:59

Програмні цілі та завдання кафедри Геології корисних копалин і геофізики (2021)
Програмні цілі та завдання кафедри Загальної та історичної геології і палеонтології (2021)
Програмні цілі та завдання кафедри Мінералогії, петрографії та геохімії ЛНУ (2021)
Програмні цілі та завдання кафедри екологічної та інженерної геологіїі і гідрогеології (2021)

Відкрита лекція доцента кафедри філософії Орести Лосик

12.05.2021 | 20:10

Відкрита лекція доцента кафедри філософії Орести Лосик
 У п’ятницю, 14 травня, відбудеться відкрита лекція доцента кафедри філософії Орести Лосик на тему «Українська філософська традиція: джерела та ідейна спадщина (Частина 1. Княжа доба)» для студентів 3-го курсу геологічного факультету (спеціальність 103 – Науки про Землю).

Форма проведення дистаційна. Початок о 8:30.
Запрошуються усі бажаючі!

Посилання:
Ідентифікатор: 945 6080 2153
Код доступу: UJ1EWF

Вступ до магістратури за програмою Інженерна_геологія_і_гідрогеологія

18.04.2021 | 23:35

В 2021 році є можливість здобути вищу освіту за освітньою програмою #Інженерна_геологія_і_гідрогеологія  за спеціальністю #Науки_про_Землю #заочно

ПРОГРАМА ЄДИНОГО ВСТУПНОГО ІСПИТУ З ІНОЗЕМНОЇ МОВИ

ПРОГРАМИ ЄФВВ/ЄВІ

Приклад тестового завдання з фахового вступного випробування

#Вступ_до_магістратури