Кафедра загальної та історичної геології і палеонтології

  • Про кафедру
  • Історія кафедри
  • Стратегія
  • Співробітники
  • Навчальні курси
  • Викладацький розклад
  • Методичні матеріали
  • Дослідження
  • Практики
  • Звіти
  • Новини

Кафедра загальної та історичної геології і палеонтології геологічного факультету є провідним структурним підрозділом і одним із лідерів у царині підготовки фахівців завдяки високим стандартам навчання студентів відповідно до кон’юнктури ринку праці, сучасних тенденцій розвитку технологій, через пропозиції інноваційних освітніх програм із забезпеченням повної реалізації науково-педагогічного потенціалу працівників. Кафедра гарантує якісне навчання та забезпечує ринок праці висококваліфікованими та конкурентоздатними спеціалістами, реалізовує наукові дослідження, що стають основою вдосконалення освітніх програм, забезпечує програму безперервного професійного вдосконалення на засадах інтеграції освіти, наукових досліджень та інновацій, розвиває партнерство з провідними світовими навчальними закладами та науковими установами, створює умови для мобільності студентів і викладачів. 

Кафедра загальної та історичної геології і палеонтології виконує освітню, методичну та наукову діяльність; забезпечує проведення лекцій, лабораторних, практичних занять, навчальних, навчально-виробничих практик, наукових досліджень з загальної, регіональної, історичної, четвертинної, структурної геології, тектоніки, стратиграфії, палеонтології, біостратиграфії, нафтогазової та вугільної геології тощо. 

Кафедра загальної та історичної геології і палеонтології утворена 2020 р. внаслідок реорганізації геологічного факультету Львівського університету. Вона має давні традиції у виконанні наукової, навчальної й виховної роботи з підготовки фахівців-геологів. Її сформовано шляхом поєднання найдавніших і провідних структурних підрозділів – кафедри загальної та регіональної геології (1905) та кафедри історичної геології і палеонтології (1924), на яких започатковано виклад курсів, що і нині формують комплекс базової підготовки фахівців. Після реорганізації 2020 р. кафедру очолила доцент Антоніна Іваніна. 

Науково-педагогічну основу кафедри формують працівники професорсько-викладацького (7) і допоміжного складу (3) й структурні підрозділи – Лабораторія стратиграфічних досліджень, геологічної карти і космоаерометодів (2) і Палеонтологічний музей (2). 

 

 

Персоналії кафедри

 Історія кафедри сягає глибокої давнини і залежно від державних устроїв у краї тут працювали представники різних національностей, кожен з яких залишив надбання і досягнення у царині геології, палеонтології, стратиграфії, тектоніці, картувальній і структурній геології для прийдешніх поколінь.  

 Головні віхи історії 

 

1784  Створення на філософському факультеті Львівського університету кабінету натуральної історії; одним з перших завідувачів (1787–1805) був Балтазар Гакет – перший геолог-дослідник галицьких земель, Карпат і Закарпаття. 
1864  Реорганізація кабінету натуральної історії у кабінет мінералогії, геології та геогнозії, з якого згодом виросли декілька кафедр; перший завідувач кабінету – доктор філософії Ф. Ціркель. 
1877/78  Уведення в навчальний процес приватним доцентом Ф. Каменським першого лекційного курсу з палеонтології – палеонтологія рослин. 
1892  Започаткування приватним доцентом В. Тейсере викладу на постійній основі різноманітних палеонтологічних дисциплін : систематична палеонтологія, загальна палеонтологія, палеонтологія околиць Львова, палеонтологія Поділля, анатомія і систематика головоногих, мезозойська місцева і закордонна фауна тощо. 
1894  Вперше доктором філософії Е. Дуніковським прочитано лекції з курсу “Історія Землі та органічного світу”. 
1905  Організація Геологічного музею і створення у складі філософського факультету кафедри геології, яку очолив професор Р. Зубер. 
1924  Створення кафедри палеонтології як самостійного підрозділу природничо-математичного факультету; її перший завідувач – професор палеонтології Йозеф Семірадський. 
1941/44  Діяльність кафедр геології та палеонтології під час Другої Світової війни призупинена. 
1945  У складі новоствореного геологічного факультету Львівського університету серед 6 структурних підрозділів організація кафедр історичної геології та палеонтології (перший завідувач – академік О. Вялов) і загальної геології (першим її завідувачем став доцент М. П. Єрмаков, викладачі – професори Н. І. Толстіхін, С. З. Сайдаковський, В. М. Козеренко, доценти В. Ф. Лесняк, Ю. О. Долгов). Розпочато виклад перших профільних курсів – загальної, динамічної геології, пошуків і розвідки корисних копалин, геології рудних і нерудних родовищ, геокартування тощо) й проведення навчально-екскурсійних і геокартувальних практик. 
1951  Організація при кафедрі історичної геології та палеонтології Львівського відділення Українського палеонтологічного товариства, яке об’єднує палеонтологів західних областей України. 
1952  Обрання на посаду завідувача кафедри загальної геології професора Д. П. Рєзвого, з появою якого змінюється напрям підготовки фахівців-геологів з ухилом на геологічне знімання, складання геологічних і структурних карт; розширення і модернізацію викладу структурної геології із залученням аерометодів; започатковані курси геотектоніка, історія геологічних наук, геоморфологія тощо. При кафедрі створено кабінет геологічної карти, реорганізований пізніше у міжкафедральну лабораторію геологічної карти і аерометодів. До навчального процесу залучені доценти О. М. Анастасьєва, Л. І. Колтун, І. О. Марушкін, Н. І. Мязь, Є. І. Лавренко, Ю. П. Пекун. 
1961  Вихід першого числа періодичного видання “Палеонтологічний збірник”, що висвітлює нові матеріали з систематики, монографічного вивчення, філогенії палеоорганізмів, стратиграфії, палеонтології, біостратиграфії. 
1965–2001  Розширення наукової тематики : дослідження докембрійських суперкрустальних формацій з виходом на планетарний рівень (В. П. Кирилюк), тектоніки, магматизму й метаморфізму (Ю. Ф. Мисник, В. В. Шевчук, Б. І. Олексів, Е. О. Портнягін, А. В. Алексєєнко). Геологічні дисципліни викладають для іноземних студентів Єгипту, Сирії, Марокко, Куби, Монголії, В’єтнаму не лише в стінах Львівського університету, а й за кордоном – І. О. Марушкін у Гвінеї, В. П. Кирилюк і Ю. П. Пекун у Алжирі, В. В. Шевчук у Малі. 
1987  На посаду завідувача кафедри загальної геології обирають доктора наук професора А. О. Сіворонова і оновлено штатний склад кафедри. За останні 15 років тут працювали: професори Д. П. Рєзвой (до 1993), В. П. Кирилюк (1998–2000), доценти І. О. Марушкін (до 1997), І. О. Ковальчук (до 1998), В. Д. Колій (1992–1994), А. М. Лисак (1994–2000), В. Г. Пащенко (з 1998), Б. І. Олексів (до 2000), Л. В. Генералова (з 1988), Р. М. Смішко, Ю. С. Маковський, Л. Хомяк. 
2004  Oрганізація лабораторії палеонтологічних досліджень i перейменування Геологічного музею на Палеонтологічний. 
2011  Започаткування проведення щорічної Всеукраїнської наукової конференції “Проблеми геології фанерозою України”. 
2016  Лабораторію палеонтологічних досліджень реорганізовано на лабораторію стратиграфічних досліджень провінцій горючих копалин. 
2020  Внаслідок оптимізації структури геологічного факультету створено нові підрозділи – лабораторію стратиграфічних досліджень, геологічної карти і космоаерометодів і кафедру загальної та історичної геології і палеонтології. 

 

 

Положення про кафедру 2020

ПРОГРАМНІ ЦІЛІ ТА ЗАВДАННЯ кафедри загальної та історичної геології і палеонтології 

СТРАТЕГІЯ  

МІСІЯ кафедри  поєднання довготривалих традицій, потужних наукових шкіл із сучасними інноваційними трендами і підходами до навчання і підготовки соціально-відповідальних висококваліфікованих фахівців – носіїв інтелектуального і творчого потенціалу  у царині геології та палеонтології, відповідно до потреб ринку праці в умовах євроінтеграції.  

ВІЗІЯ. Кафедра – один із лідерів у сфері підготовки фахівців геологів, що визначає високі стандарти якості навчання студентів відповідно до вимог часу, враховуючи кон’юнктуру ринку праці та сучасні тенденції розвитку технологій, через пропозиції інноваційних освітніх програм із забезпеченням повної реалізації науково-педагогічного потенціалу працівників. Кафедра гарантує якісне навчання, реалізовує наукові дослідження, що стають основою вдосконалення освітніх програм, забезпечує програму безперервного професійного вдосконалення на засадах інтеграції освіти, наукових досліджень та інновацій, розвиває партнерство з провідними світовими навчальними закладами та науковими установами, створює умови для мобільності студентів і викладачів. Кафедра стане відкритим, мобільним, креативним, інноваційним, конкурентоздатним, соціально відповідальним структурним підрозділом геологічного факультету Львівського національного університету ім. І. Франка з ефективним, прогресивним менеджментом, скерованим на постійне покращення умов праці та навчання, підвищення якості навчання і розвиток наукових досліджень. 

НАШІ ЦІННОСТІ :  

  • професіоналізм, відповідальність, висока кваліфікація викладачів; 
  • командна робота і взаємопідтримка; 
  • креативність та інноваційність працівників;  
  • індивідуальний підхід і створення сприятливих умов для навчання та розвитку студентів; 
  • висока культура поведінки. 

 

 

Співробітники

завідувачІВАНІНА Антоніна Валентинівназавідувач
доцентГЕНЕРАЛОВА Лариса Володимирівнадоцент
доцентГОЦАНЮК Галина Іванівнадоцент
доцент (сумісник)ТУЗЯК Ярина Мирославівнадоцент (сумісник)
доцентХОМ’ЯК Леонід Миколайовичдоцент
доцент (сумісник)ЦІЛЬМАК Оксана Василівнадоцент (сумісник)
доцентШАЙНОГА Ігор Володимировичдоцент
асистентБОГДАНОВА Мілена Ігорівнаасистент
інженер 1 категоріїДОБРОСКОК Тетяна Миколаївнаінженер 1 категорії
аспірант, асистент (сумісник)НАВАРІВСЬКА Ксенія Олегівнааспірант, асистент (сумісник)
аспірант, старший лаборант (сумісник)СМЕТАНЮК Тетяна Володимирівнааспірант, старший лаборант (сумісник)

1 курс

2 курс

3 курс

4 курс

5 курс

6 курс

Викладацький розклад



Методичні матеріали

Навчально-методичні посібники

1. Гоцанюк Г. І., Іваніна А. В. Історична геологія з основами палеонтології. Частина 1. Палеонтологія (у схемах, рисунках і таблицях) Навч.-метод. посібн. / Г. І. Гоцанюк, А. В. Іваніна. – Львів: Видавничий центр ЛНУ імені Івана Франка, 2017. – 310 с.

2. Іваніна А. В. Стратиграфія : Навч.-метод. посібн. / Р. Й. Лещух, А. В. Іваніна. – Львів : Видав. центр ЛНУ ім. Івана Франка, 2002. – 93 с.

3. Іваніна А. В. Седиментологія: Навч.-метод. посібн. / А. В. Іваніна. – Львів : Видав. центр ЛНУ ім. Івана Франка, 2008. – 144 с.

4. Лещух Р. Й Геологічна практика на Поділлі і в Українських Карпатах : Навч.-метод. посібн. / Р. Й Лещух, В. Г. Пащенко, Р. М. Смішко. – Львів : Видавничий центр ЛНУ ім. Івана Франка, 2004. – 190 c.

5. Сіворонов А. О. Польові геологічні практики : Навч. посібник / А. О. Сіворонов, Л. В. Генералова, Т. С. Дворжак. – Львів : Видавничий центр ЛНУ ім. Івана Франка, 2012. – 226 с.

6. Смішко Р.М. Геологія з основами геоморфології: Навч. посібн. / Р. М. Смішко. – Львів: Видавничий центр ЛНУ імені Івана Франка, 2004. – 106 с.

7. Смішко Р. М. Структурна геологія і геокартування : Навч. посібник / Р. М. Смішко, В. Г. Пащенко. – ЛНУ імені Івана Франка, 2010. –254 с.

8. Паранько І. С. Загальна геологія : Навчальний посібник / І. С. Паранько, А. О. Сіворонов, В. Д. Євтєхов. – Кривий Ріг : Мінерал. – 2003. – 464 с з іл. 9. Узіюк В. І.

9. Визначник решток палеорганізмів (навч.-метод. посібник2007 : Навч.-метод. посібн. / В. І. Узіюк, А. В. Іваніна, Г. І. Гоцанюк, І. В. Шайнога, Я. М. Тузяк. – Львів : Видавничий центр ЛНУ ім. Івана Франка, 2007. – 120 с.

10. Хом’як Л. М. Основи топографії: Навчальний посібник для студентів геологічних спеціальностей / Л. М. Хом’як. – Львів : Львів : Видавничий центр ЛНУ ім. Івана Франка, 2015. – 96 с.

Методичні вказівки

1. Богданова М. І. Методичні вказівки до лабораторних занять зі структурної геології та геологічного картування “Геометричні основи складання геологічних карт” для студентів 2 курсу геологічного факультету / М. І. Богданова. – Львів: Видавничий центр ЛНУ імені Івана Франка, 2016. – 44 с.

2. Генералова Л. В. Методичні вказівки до лабораторних занять з курсу Загальна геологія. Частина 1 / Л. В. Генералова, Т. С. Дворжак – Львів: ЛНУ імені Івана Франка, 2015. – 48 с.

3. Іваніна А. В. Атлас візуальних ознак осадових порід / А. В. Іваніна, І. В. Шайнога, Я. М. Тузяк. – Л.: Видавничий центр ЛНУ ім. І. Франка, 2005. – 23 с.

4. Ковальчук І. О. Лабораторний практикум із загальної геології / І. О. Ковальчук – Львів: Видавничий центр ЛНУ імені Івана Франка, 1997. – 144 с.

5. Хом’як Л. М. Моделювання геодинамічних процесів: текст лекцій для студентів-магістрів геологічного факультету напряму підготовки 8.04010301 – геологія /, Л. М. Хом’як, М. М. Хом’як. – Львів : Видавничий центр ЛНУ імені Івана Франка, 2017. – 95 с.

6. Хом’як Л. М. Геоморфологія з основами четвертинної геології: методичні вказівки до лабораторних занять / Л. М. Хом’як – Львів : Видавничий центр ЛНУ імені Івана Франка, 2018. – 40 с.

7. Методичні рекомендації з підготовки та оформлення кваліфікаційних робіт освітнього рівня бакалавр освітньої програми «Геологія. Комп’ютерні технології в геології» для студентів спеціальності 103 – Науки про Землю та інших природничих спеціальностей / [М. М. Павлунь, Л. В. Генералова, С. І. Ціхонь, А. В. Іваніна, І. В. Побережська, Г. І. Гоцанюк]. – Львів : Львівський національний університет імені Івана Франка, 2023. – 56 с.

8. Методичні вказівки з підготовки і виконання курсових робіт освітнього рівня магістр освітньої програми «Геологія»   для студентів спеціальності 103 – Науки про Землю та інших природничих спеціальностей / укл. А. В. Іваніна, Л. В. Генералова, Г. І. Гоцанюк, Л. М. Хом’як, І. В Шайнога, М. І. Богданова. – Львів: Львівський національний університет імені Івана Франка, 2023. – 32 с.

Методичні рекомендації з підготовки та оформлення кваліфікаційних робіт освітнього рівня магістр освітньої програми «Геологія» для студентів спеціальності 103 – Науки про Землю та інших природничих спеціальностей / укл. А. В. Іваніна, Л. В. Генералова, Г. І. Гоцанюк, І. В Шайнога, М. І. Богданова. – Львів: Львівський національний університет імені Івана Франка, 2023. – 64 с.

Електронні видання

Електронні карти (тектонічна карта України, Український щит)

Проект стратиграфічної схеми Українського щита

 

Графік відкритих занять на 2022-2023 навч. рік

 

Теми магістерських робіт

Теми робіт на 2023 р. по ОПП “Геологія”

Теми робіт на 2023 рік по ОПП “Геологія нафти і газу”

 

Теми кваліфікаційних робіт бакалаврів

ОПП “Геологія. Комп’ютерні технології в науках про Землю”

Перелік робіт 2022-2023 навчального року

Перелік робіт 2023-2024 навчального року

 

 

Теми курсових робіт:

  • для ОКР магістра

Теми курсових робіт 2022 р

Теми курсових робіт 2023 р.

  • для ОКР бакалавра

Теми курсових робіт 2020-2021 навчального року

Теми курсових робіт 2021-2022 навчального року

Теми курсових робіт 2022-2023 навчального року

Теми курсових робіт 2023-2024 навчального року

 

Дослідження

Монографії

1. Бобров О. Б. Геологічна будова та золотоносність Сорокинської зеленокам’яної структури (Західне Приазов’я) / О. Б. Бобров, А. О. Сіворонов, А. Х. Бакаржиєв [та ін.]. –Дніпропетровськ: Арт-Прес: Техпечать, 2000. – 166 c.

2. Бобров О. Б. Геолого-генетична типізація золоторудних родовищ України : Моногр. / О. Б. Бобров, А. О. Сіворонов, М. М. Павлунь [та ін.]. – Київ: УкрДГРІ, 2004. – 367 c.

3. Бобров О. Б. Майське золоторудне родовище (Геологія, речовинний склад руд, модель утворення) / О. Б. Бобров, А. О. Сіворонов, І. Є. Меркушин [та ін.]. Дніпропетровськ: Арт-Прес: Техпечать, 2000. – 166 c.

4. Бобров О. Б. Формаційний аналіз нижньодокембрійських комплексів Українського щита під час проведення геологознімальних робіт (теоретико-практичні аспекти) / О. Б. Бобров, А. М. Лисак, А. О. Сіворонов [та ін.]. – Київ: УкрДГРІ, 2006. – 164 с.

5. Забігайло В. Ю. Склад, якість, водо- і метаногенераційний потенціал вугілля Південно-західного вугленосного і Червоноградського геолого-промислового районів Львівсько-Волинського газовугільного басейну / В. Ю. Забігайло, В. І. Узіюк, І. В.Шайнога [та ін.]. – Львів : ЛНУ імені Івана Франка, 2018. – 260 с.

6. Инженерная геодинамика Украины и Молдовы (оползневые геосистемы): в 2 т. / под ред. Г. И. Рудько, В. А. Осиюка. – Черновцы: Букрек, 2012. – Т. 2. – 744 с.

7. Лещух Р. Й. Мезозойські відклади південно-західної України і прилеглого шельфу / Р. Й. Лещух, О. М. Стражинський. – Львів : Видавничий центр ЛНУ імені Івана Франка, 2020. – 220 с.

8. Лещух Р. Й. Нижня крейда Заходу і Півдня України / Р. Й. Лещух. – Київ: Наукова думка, 1992. – 206 с.

9. Лещух Р. Й. Ранньокрейдова фауна Рівнинного Криму і Північного Причорномор’я / Р. Й. Лещух. – Київ: Наукова думка, 1987. – 220 с.

10. Лещух Р. Й. Юрські відклади півдня України / Р. Й. Лещух, В. В. Пермяков, Б. М. Полухтович; Львів. держ. ун-т імені Івана Франка. – Львів: Євросвіт, 1999. – 335 с.

11. Стратиграфія верхнього протерозою та фанерозою України у двох томах. Т.1: Стратиграфія верхнього протерозою, палеозою та мезозою України / Головний редактор П. Ф. Гожик. — К.: ІГН НАН України. Логос, 2013. — 637 с.

12. Узіюк В. І. Склад, якість, водо- і метаногенераційний потенціал вугілля Південно-західного вугленосного і Червоноградського геолого-промислового районів Львівсько-Волинського газовугільного басейну. / В. І. Узіюк, В. Ю. Забігайло, І. В. Шайнога [та ін.] // Львів: Вид. центр ЛНУ імені Івана Франка, 2019. – 260 с.

13. Шульга В. Ф. Корреляция карбоновых угленосных формацій Львовско-Волынского и Люблинского бассейнов / В. Ф. Шульга, А. Здановский, А. В. Иванина [и др.]. – К., 2007. – 427 с.

14. Яценко Г. М. Месторождения золота в гнейсових комплексах докембрия Украинского щита / Г. М. Яценко, А. К. Бабынин, Д. С. Гурский [и др.]. – Киев: Геоинформ, 1998. – 256 с.

15. Tuzyak Ya. M. Buhliv beds (Neogene, Miocene) of the Podillya (Western Ukraine): micropaleontological, stratigraphical, facial, paleoecological, paleogeographical diagnostic criteria and formation conditions / Tuzyak Ya. M., Bogatko N. M. // Actual problems of natural sciences: modern scientific discussions. – Riga: Baltija Publishing, 2020. – 684 с. – Електронний ресурс: http://baltijapublishing.lv/omp/index.php/bp/catalog/view/43/821/1642-1

Напрями наукової діяльності:

· фундаментальні палеонтологічні дослідження: молюсків (О. С. Вялов, Р. Й. Лещух, А. Я. Данілів, І. М. Мар’яш, Г. І. Гоцанюк, І. В. Шайнога), остракод (В. Г. Шеремета), форамініфер (Я. М. Тузяк), нанопланктону (А. С. Андреєва-Григорович, Б. М. Романюк), мікро- і макрорешток рослин (А. В. Іваніна, В. І. Узіюк), риб (Л. П. Горбач), іхнофосилій (О. С. Вялов).

· стратиграфія палеозою, мезозою, кайнозою заходу і півдня України (В. О. Горецький, Л. П. Горбач, О. С. Вялов, С. І. Пастернак, Е. О. Портнягін, В. Г. Шеремета, Я. О. Кульчицький, А. С. Андреєва-Григорович, Р. Й. Лещух, Г. І. Гоцанюк, І. В. Шайнога, А. В. Іваніна, А. Я. Данілів, І. М. Мар’яш, Я. М. Тузяк); · палеоекологія міоцену заходу України (Л. М. Кудрін, В. О. Горецький);

· ·геологія рудоносних, нафтогазоносних і вугленосних регіонів України (О. С. Вялов, Я. О. Кульчицький, Г. Ю. Григорчук, В. В. Глушко, А. О. Сіворонов, А. В. Іваніна, В. І. Узіюк); · вивчення речовинного складу корисних копалин (В. В. Глушко, Я. О. Кульчицький, Г. Ю. Григорчук, В. І. Узіюк);

· літолого-фаціальні дослідження осадових товщ фанерозою України (О. С. Вялов, Л. М. Кудрін, Я. О. Кульчицький, А. В. Іваніна);

· геологія та металогенія нижнього докембрію (Є. М. Лазько, В. П. Кирилюк, А. О. Сіворонов, А. М. Лисак, В. Г. Пащенко);

· тектонічне районування і структурно-формаційний аналіз фанерозойських складчастих систем, вивчення їх нафтогазоносності та металогенії: Середньої Азії (Д. П. Рєзвой, А. В. Алексєєнко, Е. О. Портнягін, І. О. Марушкін, Н. О. Гнутенко, В. М. Куземко, І. О. Ковальчук, В. І. Павлов, З. М. Ляшкевич, Л.В. Генералова, І. Г. Цукорник, М. І. Богданова, С. Б. Бузенюк, Ю. М. Демедюк) і Забайкалля (Ю. Ф. Мисник, Б. І. Олексів, В. В. Шевчук);

· вивчення флішових і хаотичних комплексів фанерозою (Б. І. Олексів, В. О. Бабадагли, Л. В. Генералова, Л. М. Хом’як);

· тектоніка Карпат, Передкарпатського і Закарпатського прогинів, Донецького і Львівсько-Волинського кам’яновугільних басейнів (О. С. Вялов, В. В. Глушко, Я. О. Кульчицький, Р. М. Смішко, Ю. С. Маковський);

· вчення про глибинні розломи, лініаменти, шовні зони, колізійні зони, сутури (Д. П. Рєзвой, А. В. Алексєєнко, І. О. Марушкін, Е. О. Портнягін, І. О. Ковальчук, В. М. Куземко, Б. І. Олексів, В. В. Шевчук, Ю. Ф. Мисник, Л. В. Генералова);

· використання дистанційних методів в геології (Д. П. Рєзвой, А. В. Алексєєнко, В. І. Павлов, І. О. Ковальчук, Б. І. Олексів, Л. В. Генералова, Л. М. Хом’як);

· структурний аналіз та математичне моделювання геологічних процесів і структур (В. В. Шевчук, Л. В. Генералова, М. І. Богданова, Л. М. Хом’як);

· геодинамічні аспекти мезозойського магматизму, седиментації відкладів і становлення акреційної призми Українських Карпат (Л. В. Генералова, Л. М. Хом’як).

 

Наукові школи

 

Наукові теми кафедри

 

Участь у міжнародних наукових заходах

Четвертий семінар EAGE (European Association of Geoscientists and Engineers)

X Міжнародний симпозіум ProGEO

11-та Європейська конференція з палеоботаніки та палінології

 

Всеукраїнська наукова конференція “Проблеми геології України”

2023 р  Матеріали конференції

2022 р.   Матеріали конференції

 

Публікації співробітників кафедри

 

НАУКОВІ СЕМІНАРИ КАФЕДРИ

План наукових семінарів на 2023-2024 н.р.

План наукових семінарів на 2022-2023 навч. рік

План наукових семінарів на 2021-2022 н.р.

Перша навчальна польова практика (короткий фотозвіт практики 2023 року)

Звіти кафедри про навчально-методичну, організаційну та виховну роботу:

Звіт за 2021 рік.

Звіт за 2022 рік

 

Звіти кафедри про наукову роботу:

Звіт за 2021 рік

Звіт за 2022 рік

Звітна наукова конференція факультету

02.02.2024 | 15:22

В понеділок 5 лютого 2024 року в аудиторії 244 відбудеться звітна наукова конференція  за 2023 рік працівників геологічного факультету. Початок засідання 0 12 годині.
З програмою проведення конференції можна ознайомитися за посиланням
Запрошуємо працівників та студентів факультету.

Читати »

Відбулась зустріч зі стейкхолдерами з ЛВ УкрНДІ газу АТ «Укргазвидобування»

20.09.2023 | 11:39

Вчора відбулась приємна і водночас важлива для нашого факультету подія – зустріч з нашими випускниками Василем Бодлаком та Володимиром Штеребом.
Вони завітали до alma mater вже не просто за спогадами та до своїх викладачів, як бувші студенти. На сьогодні Василь та Володимир – працівники ЛВ УкрНДІ газу АТ «Укргазвидобування», стейкхолдери, які зустрілись з теперішніми студентами-геологами, розповіли про особливості і напрямки роботи у галузі, а також надали цікаві пропозиції з удосконалення фахових навичок та працевлаштування після закінчення навчання.

Читати »

Палеонтологічний музей відвідали студенти факультету журналістики

09.05.2023 | 09:47

Сьогодні, 8 травня 2023 р. в Палеонтологічний музей з дружнім візитом завітали студенти факультету журналістики разом з своїм викладачем Монастирським Р. Я. Мандрівку в доісторичний світ майбутнім перекладачам геологічних текстів провели завідувачка Палеонтологічного музею Я. М. Тузяк і доцентка кафедри загальної та історичної геології і палеонтології Л. Г. Генералова.

Читати »