Секвенсстратиграфія

Тип: На вибір студента

Кафедра: загальної та історичної геології і палеонтології

Навчальний план

СеместрКредитиЗвітність
113Залік

Лекції

СеместрК-сть годинЛекторГрупа(и)
1116доцент ШАЙНОГА І. В.ГЛНм-21

Опис курсу

Секвенсстратиграфія являє собою напрямок, спрямований на виявлення та інтерпретацію в осадових товщах слідів коливання рівня моря і розгортання детальних досліджень будови, функціонування еволюції осадового палеобасейну на цій основі. При цьому у якості елементарного стратиграфічного підрозділу розглядається секвенція – вона відповідає одному транстгесивно-регресивному циклу.

Метою є ефективне і комплексне вивчення літологічних товщ для виявлення та подальшої інтерпретації в осадових товщах слідів коливання рівня моря. За ними виділяти елементарного стратиграфічного підрозділу, що має назву «секвенція».

Головні цілі: навчити студентів самостійно аналізувати процеси та явища що призводять до утворення різноманітних генетичних типів порід і виявляти в них сліди коливання рівня моря.

Рекомендована література

    1. Стратиграфія верхнього протерозою та фанерозою України. Гожик П.Ф., Лещух Р.И., Шайнога І.В., Гоцаток Г.І. та ін. – Київ, Т.І. – 2013. – 636 с.
    2. Р.Й. Лещух. А.В. Іваніна Стратиграфія. Навчально-методичний посібник – Львів вид-во. ЛНУ ім. Івана Франка – – 93 с.
    3. Ashley H. et al. Classification and nomenclature of rock units (Report of the Committee of Stratigraphic nomenclature) // Bull. Amer. Assoc. Petrol. Geologists.– 17.– № 7.– P. 843–863. 23.
    4. Porebski I. Podstawy stratygrafii sekwencji w sukcesijach klastycznych // Przeglad Geologiczny. 1996. Tom 44, № 10. – P. 995– 1006.

Силабус: на 2022/2023 рік

Завантажити силабус

Силабус: на 2023-2024 навчальний рік

Завантажити силабус