ХІV Всеукраїнська наукова конференція “ПРОБЛЕМИ ГЕОЛОГІЇ УКРАЇНИ”
ХІV Всеукраїнська наукова конференцію “ПРОБЛЕМИ ГЕОЛОГІЇ УКРАЇНИ”, яка відбудеться 5–6 жовтня 2023 р (інформаційний лист, реєстраційна форма, вимоги до тез)
Читати »Завідує – доцент ПОБЕРЕЖСЬКА І. В.
Графік наукових семінарів кафедри на ІІ семестр 2023 р.
Графік відкритих занять на ІІ семестр 2022-23 н.р.
Графік консультацій викладачів кафедри на 2 семестр 2023 року
Теми бакалаврських робіт кафедри
Теми курсових робіт (магістри)
Навчальні практики студентів кафедри
Співпраця зі стейкхолдерами (роботодавцями)
Меморандум та угода про надання обладнання у користування
Угода про захист комерційної таємниці
Угода про надання цільової спонсорської допомоги
Угода про співпрацю у освітньо-науково-технічній сфері
Угода про співпрацю з Дрогобицьким коледжем нафти і газу
Угода про співпрацю з Регіональним ландшафтним парком “Верхньодністровські бескиди”
Угода про співпрацю з Інститутом геології і геохімії горючих копалин НАН України
Аспіранти 1-го року навчання: Дубровський І.М., тема – “Комплексний аналіз геотуристичних об’єктів західного регіону України (науковий кервіник – доц.Побережська І.В.).
Кафедра мінералогії, петрографії і геохімії створена 1 січня 2020 р. внаслідок об’єднання кафедр мінералогії і петрографії (наказ Ректора № О-135 від 09.10.2019).
Кафедра мінералогії, петрографії і геохімії – це один з базових структурних підрозділів геологічного факультету, що здійснює освітню, навчально-методичну, наукову та виховну діяльність, забезпечує читання лекцій, проведення лабораторних занять, навчальних польових, виробничих практик студентів бакалаврів і магістрів.
На кафедрі ведеться підготовка фахівців за освітньо-науковим рівнем доктора філософії за спеціальністю 103 – Науки про Землю (мінералогія і кристалографія).
структурні підрозділи кафедри:
Головні навчальні дисципліни:
Напрямки досліджень
Кафедра мінералогії, петрографії і геохімії створена 1 січня 2020 р. внаслідок об’єднання кафедр мінералогії і петрографії. Ця кафедра є випусковою зі спеціальності 103 Науки про Землю, та має такі значні здобутки у розробці навчальної і навчально-методичної літератури.
На кафедрі сформувалася відома мінералогічна школа академіка Є.К. Лазаренко, очолювана нині проф. О.І. Матковським. Кафедра курує видання всесвітньовідомого „Мінералогічного збірника”. При кафедрі мінералогії, петрографії і геохімії є аспірантура за спеціальністю: 103 Науки про Землю (мінералогія, кристалографія). За весь час існування кафедри аспірантами та співробітниками кафедри захищено понад 40 кандидатських дисертацій.
Викладачі кафедри брали участь в організації і проведенні багатьох наукових форумів різних рівнів (міжнародних, всеукраїнських), більшість з яких супроводжувалися екскурсіями на різні геологічні об’єкти. Є.К. Лазаренко був співукладачем путівника екскурсії по Українських Карпатах до IV з’їзду КБГА (1958), О.І. Матковський – співавтором путівника по пегматитових родовищах Волині до Міжвідомчої наради з мінералогічної кристалографії.
Науковці кафедри були учасниками сотень наукових нарад, зокрема таких Міжнародних: симпозіум з глин (1957) в Англії і геофізичний конгрес (1958) у Канаді (Є.К. Лазаренко), І геохімічний (1971) і ХХVII геологічний (1984) конгреси Міжнародної мінералогічної асоціації в Варні та конференції “Деякі геологічні проблеми Чехословацьких і Радянських Карпат” (1967) у Братиславі (О.М. Винар, О.І. Матковський, А.А. Ясинська); VІІ (1965) і ХІ (1977) Конгреси КБГА в Софії і Києві (Є.К. Лазаренко, О.І. Матковський, А.А. Ясинська); перше засідання у Львові (1961) комісії мінералогії і геохімії КБГА (П.М. Білоніжка, Є.К. Лазаренко, О.І. Матковський, М.М. Сливко та ін.); наступні засідання комісії мінералогії і геохімії КБГА в Києві (1973, 1977) та Будапешті (1987), ХІІ Європейський симпозіум з флюїдних включень (1993) у Варшаві, ІІІ Міжнародна конференція “Мінералогія і музеї” (1996) в Будапешті (О.І. Матковський); V Міжнародна школа фізики мінералів (1997) у Вроцлаві (О.І. Матковський, Л.З. Скакун).
Кафедра має зв’язки з різними геологічними установами (кафедрами, інститутами, музеями, виробничими організаціями) Болгарії, Польщі, Румунії, Угорщини, Словаччини.
в.о. завідувача кафедриПОБЕРЕЖСЬКА Ірина Володимирівна | в.о. завідувача кафедри |
доцентБЕКЕША Сергій Миколайович | доцент |
доцентБОРНЯК Уляна Іванівна | доцент |
доцент (сумісник)ГУБИЧ Ігор Богданович | доцент (сумісник) |
доцентКОСТЮК Олександр Володимирович | доцент |
доцентКРІЛЬ Соломія Ярославівна | доцент |
доцентСКАКУН Леонід Зіновійович | доцент |
доцентСЛОВОТЕНКО Надія Олександрівна | доцент |
асистентБІЛИК Наталія Теодорівна | асистент |
інженер 2 категоріїСАВІНА Олена Іванівна | інженер 2 категорії |
старший лаборантПОПОВА Інга Володимирівна | старший лаборант |
ХІV Всеукраїнська наукова конференцію “ПРОБЛЕМИ ГЕОЛОГІЇ УКРАЇНИ”, яка відбудеться 5–6 жовтня 2023 р (інформаційний лист, реєстраційна форма, вимоги до тез)
Читати »31 травня 2023 року о 11 год. 50 хв в аудиторії 242 кафедри екологічної та інженерної геології і гідрогеології геологічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка, головним гідрогеологом ПрАТ “Геотехнічний інститут” була прочитана гостьова онлайн лекція на тему:
“Особливості підрахунку запасів підземних вод”
Студенти першого курсу разом із викладачами під час проходження першої польової практики вийшли на гору Ключ та відвідали могили січових стрільців неподалік неї. На хребті гори Ключ поховані воіни, які зупинили наступ російських військ у 1914 році.
Читати »Після трьох років перерви на геологічному факультеті стартувала виїзна навчальна польова практика.
23.05.2023 р. на базі лабораторії еколого-геологічних досліджень геологічного факультету (с. В.Синьовидне) стартувала навчальна польова практика студентів 1-го курсу. Практика розпочалась з оглядових маршрутів: будова долини гірської річки, сучасна діяльність річок, фліш і методика опису відслонення!
18 травня 2023 року відбулась цікава подія – День музеїв на геологічному факультеті.
Фактично це був ДЕНЬВЕЧІР, адже всі три наших музеї – мінералогічний, палеонтологічний та рудних формацій (корисних копалин) – приймали відвідувачів до 20-00, настільки велика виявилась зацікавленість геологічними науками у людей різних професій, різних поколінь.
Власне, сама ідея поєднати у одній події всі три наших музеї народилась від бажання показати в комплексі різноманіття обʼєктів та напрямків вивчення нашої планети – її історії, складу, використання багатств надр.
Зворотній звʼязок – емоційний та через...