Інвентаризація та проектування геопарків

Тип: На вибір студента

Кафедра: екологічної та інженерної геології і гідрогеології

Навчальний план

СеместрКредитиЗвітність
113Залік

Лекції

СеместрК-сть годинЛекторГрупа(и)
1130доцент Дяків В. О.ГЛЕм-21

Практичні

СеместрК-сть годинГрупаВикладач(і)
1110

Опис курсу

Дисципліна «Інвентаризація і проектування геопарків» є базовою у формуванні сучасних уявлень про сталий розвиток, збереження природного різномаїття у тому числі його геологічних, геоморфологічних, геотектонічних, інженерно-геологічних, гідрогеологічних, карстологічних, петрологічних, літологічних, палеонтологічних, мінералогічних, геоекологічних складових, розвитку сучасних та давніх геологічних процесів, змін клімату, еволюції біосфери у геологічному минулому.

Метою навчальної дисципліни «Інвентаризація і проектування геопарків» є сформувати загальні уявлення про геотуристичні атракції геологічного та суміжних середовищ, які дозволяють інвентаризувати та проектувати геопарки, враховуючи особливості їх геологічної будови, геоморфологічні, геотектонічні, інженерногеологічні, гідрогеологічні, карстологічні, петрологічні, літологічні, палеонтологічні, мінералогічні, геоекологічні феномени.
Завдання курсу: встановлення закономірностей їх поширення та визначення меж, розвитку геологічних процесів поширення запасів корисних копалин, приурочених до території геопарків, дати інвентаризаційну характеристику та висновок про можливість проєктування геопарків.

Рекомендована література

1. Патрік Дж. Мак Ківер та Ніколас Зоурос (2005). Геопарки: Святкування земної спадщини, підтримка місцевих громад. ЕПИЗОДИ, грудень 2005 р., С. 274–278.
2. Що таке глобальний геопарк? / Організація Об’єднаних Націй з питань освіти, науки та культури”. ЮНЕСКО. Отримано 2015-08-16.
3. Про – роль ЮНЕСКО в ініціативі геопарків. Веб-сайт Geopark Iskar Panega. Геопарк Іскар Панега. 2007. https://web.archive.org/web/20080807142007/http://www.geoparkbg.com/e_index.html
4. Прес-реліз ЮНЕСКО: ЮНЕСКО присвоює Global Geoparks нову марку”. ЮНЕСКО. ЮНЕСКО. 17 листопада 2015 року.
5. Статути та оперативні вказівки Глобальних геопарків ЮНЕСКО”.Глобальні геопарки ЮНЕСКО. Квітень 2010 р. GEO4B / PM
6. Геотуристичні атракції, курортно-рекреаційні та геотермальні ресурси ендогенно-нагрітих підземних вод: гідрогеологічні закономірності формування та розвантаження гейзерів, гарячих джерел, замулених гарячих джерел та фумарол – вигляд на гідрогеологічних розрізах та на денній поверхні, а також приклади курортно-рекреаційного
використання термальних басейнів та енергетичного використання ендогенного тепла надр…
https://www.facebook.com/vasyl.dyakiv/posts/2670715766389074
7. Геотуристичні та екологічні атракції канатної дороги від присілка міста Закопане – Kuźnice до Каспрового Верху та Татранського парку народового (національного) у Польщі https://www.facebook.com/vasyl.dyakiv/posts/2513420452118607
8. Геотуристичні атракції постійно діючого вулкану Стромболі на одноіменному італійському острові поблизу Сицилії, який з періодичністю від кількох хвилин до 50 хвилин (в середньому 15-20 хвилин) постійно вивергається останні 20 тисяч років, інколи активізуючись до катастрофічних вивержень, але зазвичай цілком безпечний для віддалених польових спостережень туристами, особливо вночі, як це спостерігалось Алессандро Гатуссо 2 вересня 2020 року: класичний стромболіанський тип виверження..
https://www.facebook.com/environmental.geology.department/posts/1387700834767821

Силабус: Інвентаризація та проектування геопарків

Завантажити силабус