Лабораторія еколого-геологічних досліджень
- Про лабораторію
- Співробітники
- Методичні матеріали
- Дослідження
Про лабораторію
Зліва направо: Марусяк В.П., Кремінь Н.Ю. Кріль С.Я. (2017 р)
Лабораторію еколого-геологічних досліджень створено у 2011 р. при кафедрі екологічної та інженерної геології і гідрогеології. Метою створення лабораторії було підвищення освітньо-кваліфікаційного рівня студентів, що навчаються на кафедрі екологічної та інженерної геології і гідрогеології за спеціальностями «екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування» і «геологія».
Відеоролик про лабораторію еколого-геологічних досліджень
Основними завданнями лабораторії є:
- Проведення лабораторних і практичних робіт з наступних навчальних курсів:
«Ґрунтознавство», «Інженерне ґрунтознавство», «Інженерна геологія», «Гідрогеологія», «Техногенно-екологічна безпека», «Екологічна геологія», «Екологічна гідрогеологія», «Моделювання і прогнозування стану довкілля», «Інженерна геодинаміка», «Науково-дослідний Практикум», «Методика гідрогеологічних та інженерно-геологічних досліджень», «Основи гідрогеології та інженерної геології». - Вивчення складу, стану та властивостей основних складових геологічного середовища.
- Оцінка, моделювання та прогнозування змін геологічного та суміжних середовищ під впливом природних і техногенних чинників.
- Здобуття студентами практичних навичок з розв’язання галузевих регіональних і локальних екологічних, інженерно-геологічних та гідрогеологічних проблем.
- Оцінка геоекологічної небезпеки та георизиків.
- Проведення досліджень при написанні курсових, дипломних та магістерських робіт.
- Формування творчого, дослідницького підходу студентів та аспірантів при розв’язанні конкретних екологічних, інженерно-геологічних та гідрогеологічних проблем.
- Допомога в організації позааудиторної і самостійної роботи студентів денної та заочної форм навчання.
- Виконання інших видів навчальної роботи відповідно до основних напрямків діяльності кафедри.
- Підтримання в належному технічному стані приладів, обладнання та матеріалів для виконання лабораторних, практичних робіт та наукових досліджень.
На сьогодні лабораторія еколого-геологічних досліджень є місцем роботи студентів, аспірантів і пошукувачів під час підготовки наукових рефератів, курсових, дипломних, магістерських і дисертаційних робіт.
Працівники лабораторії беруть участь у підготовці до друку навчальних посібників, курсів лекцій, методичних розробок, наукових статей, збірників наукових праць; є учасниками наукових семінарів, конференцій, а також активно співпрацюють з науковцями України та Європи.
Співробітники
завідувачБУЧАЦЬКА Ганна Михайлівна | завідувач |
інженер 1 категорії (сумісник)МАРУСЯК Валентина Петрівна | інженер 1 категорії (сумісник) |
Методичні матеріали
- Методичні матеріали з підготовки, оформлення та захисту курсової роботи для студентів кафедри екологічної та інженерної геології і гідрогеології / Укл. Є. Сливко, В. Марусяк, П. Волошин, У. Борняк. [Електронний ресурс] – Львів : Львівський національний університет імені Івана Франка, 2023. – 35 с.
- Методичні матеріали з підготовки та оформлення кваліфікаційної (магістерської) роботи для студентів кафедри екологічної та інженерної геології і гідрогеології / Укл. П. Волошин, Є. Сливко, У. Борняк. [Електронний ресурс] – Львів : Львівський національний університет імені Івана Франка, 2023. – 45 с.
- Волошин П. Інженерна геологія : навчально-методичний посібник до виконання лабораторних робіт (для студентів спеціальностей 101 – “Екологія” і 103 – “Науки про Землю”) / П. Волошин, Г. Бучацька, Н. Кремінь – Львів : ЛНУ імені Івана Франка, 2021. – 110 с.
Дослідження
За результати досліджень у лабораторії підготовані наукові роботи студентів, аспірантів, опубліковані праці співробітників кафедри, зокрема:
- М’яснікова В. Гідрогеохімічна характеристика джерел : Джерела м. Львова, як перспективні об’єкти геотуризму: магістерська робота [рукопис]. спеціальність 101 – Екологія (Екологічний менеджмент та геотуризм). Львів, 2021. С. 33–42.
- Волошин П. Кремінь Н. Деформаційні властивості міоценових глин околиць Львова (за показниками набрякання та зсідання) Вісник львівського університету. Серія геологічна. Вип. 36. 2022. С. 15–24
- Волошин П., Кремінь Н., Кицмур І. Деформаційні особливості техногенних насипів огороджувальної дамби Стебницького хвостосховища. Фундаментальне значення і прикладна роль геологічноїосвіти і науки : Матеріали міжнар. наук. конф., присвяченої 70-річчю геол. ф-ту Львів. нац. ун-ету ім. Івана Франка / Відп. ред. М. Павлунь. – Львів : ЛНУ іме-ні Івана Франка, 2015. С. 43-45
- Волошин П.К., Кремінь Н.Ю., Книш І.Б., Нікішкін К.П. Фізико-механічні властивості порід шахтних відвалів як перспективної сировини для будівельної промисловості. П’ята міжнародна науково-практична конференція “Надрокористування в Україні. перспективи інвестування” Україна, м. Трускавець, 8-12 жовтня 2018 р. С. 106-110