Завершені ХІІІ Лазаренківські читання імені академіка Євгена Лазаренка, присвячені 160-річчю кафедри мінералогії “СТАН, ПРОБЛЕМИ І ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ МІНЕРАЛОГІЧНОЇ ОСВІТИ ТА НАУКИ В УКРАЇНІ”

17.09.2024 | 00:31

Завершились ХІІІ наукові читання імені академіка Євгена Лазаренка, присвячені 160-річчю кафедри мінералогії “СТАН, ПРОБЛЕМИ І ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ МІНЕРАЛОГІЧНОЇ ОСВІТИ ТА НАУКИ В УКРАЇНІ”,  які відбувались 12 – 14 вересня 2024 р. на геологічному факультеті ЛНУ імені Івана Франка та у СОТ “Карпати” (Чинадієво, Закарпатська обл.)

Після пленарного засідання, яке відбулось 12вересня на геологічному факультеті, читання продовжили роботу 13 вересня 2024 року, у спортивному таборі Львівського національного університету імені Івана Франка, поруч із санаторієм “Карпати”, поблизу смт. Чинадієво Закарпатської області.
На ранковому засіданні було заслухано та обговорено 10 доповідей:
1. В. Павлишин (ІГМР імені М. П. Семененка НАН України, Київ). Аномалії в кристалах і мінеральних парагенезисах як типоморфне відображення полігенного походження родовищ корисних копалин.
2. О. Клевцов, А. Лунячек (Харківський національний університет В. Н. Каразіна). Перспективи алмазоносності території України.
3. С. Тіхлівець, В. Харитонов, В. Філенко (Криворізький національний університет). Морфологічні особливості гетитових утворень у складі гематитових кварцитів Петровського відвалу Глеюватського родовища.
4. М. Ковальчук (ІГН НАН України, Київ), В. Сукач, О. Вишневський (ІГМР імені М. П. Семененка НАН України, Київ). Типоморфні особливості золота з різних петротипів рудних тіл структурних блоків Сергіївського родовища.
5. В. Семененко, С. Ширінбекова (ІГМР імені М. П. Семененка НАН України, Київ). Природа лоренситу в зразках місячного реголіту. – Онлайн
6. Г. Лівенцева (Geosciences Barcelona GEO3BCN-CSIC, Барселона, Іспанія), М. Крочак (Royal Bel￾gian Institute of Natural Sciences, Брюссель, Бельгія). Значення геологічних колекцій для європейської шкільної освіти.
7. В. Хоменко, Г. Франц, В. Чорноусенко (ІГМР імені М.П. Семененка НАН України, Київ; Techni￾sche Universität Berlin). Органічна речовина в пегматитах Волині: спектроскопічна ідентифікація та мінерали-носії.
8. Д. Чертова, О. Митрохин (ННІ «Інститут геології» КНУ імені Тараса Шевченка). Петрографічні особливості плутонічних порід західного узбережжя півострова Київ, Берег Греяма Західної Антарктики.
9. В. Дяків (ЛНУ імені Івана Франка), З. Хевпа (ДУ «ІГНС НАН України», Київ). Мінералогічні та гідрогеохімічні протектори розвитку техногенно-активізованого карсту у зонах впливу калійно-магнієвих родовищ Передкарпатського прогину.
10. В. Семененко, К. Шкуренко, С. Старик (ІГМР імені М. П. Семененка НАН України, Київ). Включення бітуму в метеориті Кримка. – Онлайн.
Подані до обговорення стендові доповіді.
На вечірньому засіданні було заслухано та обговорено 10 усних та дві стендові доповіді:
1. Г. Кульчицька, Д. Черниш, Л. Сєтая (ІГМР імені М. П. Семененка НАН України, Київ). Українська мінералогічна термінологія в контексті міжнародної.
2. О. Митрохин (ННІ «Інститут геології» КНУ імені Тараса Шевченка), В. Бахмутов (Інститут
геофізики імені С. І. Субботіна НАН України, Київ), А. Крижановська (ІГН НАН України, Київ).Прояви гематитових яшмоїдів (джаспероїдів) у Західній Антарктиці. – Онлайн.
3. А. Маширова, О. Митрохин (ННІ «Інститут геології» КНУ імені Тараса Шевченка; ІГН НАН України, Київ). Петрографія андезитових лав Аргентинських островів (Західна Антарктика). – Онлайн.
4. В. Сукач, Ю. Хомич (ІГМР імені М. П. Семененка НАН України, Київ). Рудна мінералізація Ганнівського родовища молібдену, Криворізька структура.
5. О. Комлєв, О. Ремезова, С. Василенко, У. Науменко (ННІ «Інститут геології» КНУ імені
Тараса Шевченка; ІГН НАН України, Київ). Наукове і практичне значення вивчення мінералів титану Іршанського розсипного поля (Український щит). – Онлайн.
6. Л. Стрижак (ІГН НАН України, Київ). Вплив аутигенних мінералів на фільтраційно-ємнісні властивості порід-колекторів центральної частини Дніпровсько-Донецької западини.
7. Д. Ярощук, В. Павлишин, І. Швайка (ІГМР імені М. П. Семененка НАН України, Київ). Електролітичне вилучення літію з мінералів.
8. І. Слівінський, Л. Скакун, Н. Білик, Д. Бірук, Я. Мігунова (ЛНУ імені Івана Франка). Сульфідна мінералізація Мужієвського золото-поліметалевого родовища (Закарпаття).
9. Н. Білик, І. Побережська, В. Сасюк, В. Білай, Д. Тарасов (ЛНУ імені Івана Франка). Ільницьке родовище бурого вугілля (Закарпатська обл.).
10. І. Побережська, Н. Білик, Є. Мороз, А. Павленко, С. Войтович (ЛНУ імені Івана Франка). Шелестівське родовище андезитів (Закарпаття).
Стендові доповіді:
1. І. Васильєва (ІГН НАН України, Київ). Перспективність видобутку германію у Львівсько-Волинському вугільному басейні.
2. Л. Фігура, М. Ковальчук (ІГН НАН України, Київ). Характеристика кори звітрювання ділянки«Хмелівка» Буртинського родовища каолінів.
Завершальний день Читань – 14 вересня –  день був присвячений ознайомчим екскурсіям.