03.11.2023 | 19:01
Кафедрі мінералогії, петрографії і геохімії геологічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка присвоєно ім’я професора Ореста Матковського – відомого ученого і педагога, неординарної людини-творця, класика мінералогії та патріарха геологічного факультету.
Орест Іллярович Матковський – доктор геолого-мінералогічних наук, професор-консультант кафедри мінералогії, петрографії і геохімії, Заслужений професор Львівського національного університету імені Івана Франка, академік АН Вищої школи України, віце-президент Українського мінералогічного товариства, лауреат Державної премії в галузі науки і техніки, лауреат Премії НАН України імені Євгена Лазаренка, нагороди Ярослава Мудрого та Святого Володимира, дійсний член і голова геологічної комісії НТШ, головний редактор журналу «Мінералогічний збірник» – відійшов у Засвіти на 94 році життя 23 березня 2023 року.
31 жовтня 2023 року кафедра мінералогії, петрографії і геохімії, була удостоєна честі носити ім’я професора Ореста Матковського.