12.12.2023 | 14:45

Завершила роботу І Міжнародна науково-практична конференція “Геологічні музеї і колекції: їх роль в науці, освіті та туризмі”, присвячена 170 річниці з дня заснування нашого Мінералогічного музею імені Євгена Лазаренка, яка проходила на геологічному факультеті 6-8 грудня 2023 року.

Всі три дні були насичені: 6 та 7 грудня відбувались урочисте відкриття у Дзеркальній залі головного корпусу університету, потім цікаві доповіді по таких напрямках: досвід роботи геологічних музеїв; наукові дослідження на базі геологічних музеїв та колекцій; використання геологічних колекцій в освіті, музейна педагогіка; геологічні музеї, колекції та виставки як об’єкти геотуризму; історія колекцій та музеїв геологічного спрямування; дослідження історії видобутку та використання корисних копалин, археомінералогія.

8 грудня відбулась екскурсія у Дрогобич, проведена геотуристичною спільнотою Geoattractions/Геоатракції, де учасники конференції ознайомились з історико-культурними пам’ятками міста, а також відвідали унікальний готуристичний об’єкт – найстарішу діючу солеварню України.

Беззаперечно, ця конференція – чудова нагода для спілкування з колегами-музейниками, обміну ідеями, задумами та досвідом роботи, обговорення різноманітних питань, пов’язаних з особливостями музейної справи: осучаснення форм та методів роботи, шляхи вирішення проблем поповнення музейних геологічних колекцій, наукового опрацювання матеріалів, популяризації геологічних знань; можливість знайти нових партнерів для спільної діяльності. Окрім того – це приклад успішної співпраці підрозділів факультету та, зокрема, всіх його музеїв.