Питання всеукраїнської олімпіади з географії (геологічний факультет)

25.01.2017 | 16:35

Всеукраїнська Олімпіада з географії для вступників на геологічний факультет

Олімпіада проходитиме в два тури — заочний та очний. Для участі в очному турі олімпіади необхідно вислати заповнену анкету учасника Олімпіади, а також фотографії розв’язків (написаних від руки) завдань заочного туру на електронну пошту <tsikhon_s@ukr.net>, або ж листом на адресу:  Геологічний ф-т., вул. Грушевського, 4, м. Львів, 79005, Україна. Переможці заочного туру отримають запрошення для участі в очному турі олімпіади, який відбудеться 13 травня 2017 року.

Згідно “Положення про Всеукраїнську олімпіаду у вищих навчальних закладах для професійної орієнтації вступників на спеціальності природничо-математичних спрямувань” переможці олімпіади отримають додаткові бали до сертифікатів ЗНО при вступі на спеціальності «Науки про Землю», у Львівському національному університеті імені Івана Франка.

Питання для заочного туру

Всеукраїнської очно-заочної олімпіади з географії

(геологічний факультет)

1. Чи є така точка на Земній кулі, де не має сторін світу, а усі напрямки від неї спрямовані на південь? На північ?
  2. Що таке горизонт (обрій)?
  3. Ідеалізована модель внутрішньої будови Землі?
  4. Які типи і відповідна будова земної кори?
  5. Головні геотектонічні елементи будови земної кори?
  6. Що таке корисні копалини та яке їхнє економічне значення?
  7. Що розуміють під територіями екологічного дизбалансу? Що таке екологія?
  8. Яка довжина 1° широти на екваторі та у високих широтах?
  9. Походження і типи рельєфу Землі. Найвищі гори і найглибші западини Землі.
  10. Часові етапи розвитку річкової мережі та геоморфологічна будова річкової долини.