Новий маршрут – продовження першої польової геологічної практики студентів 1 курсу

12.07.2023 | 20:49

12-07-2023

Продовження львівської частини Першої польової геологічної практики для студентів 1 курсу нашого факультету.
Сьогодні мали цікавий маршрут – в район Медової печери. Бачили і скелі, і печеру, і джерела. На практиці застосували теоретичні знання: описували рельєф, визначали наявні форми та чинники, що спричинили їх утворення; описували ерозійні джерела, утворені в результаті дренажу водоносного горизонту; визначили тип  колектора – тріщинуватий у мергелях верхньої крейди, друге джерело – у літотамнієвих вапняках (перший літотамнієвий горизонт у баранівських верствах); характеристики джерела (дебіт,температура, органолептичні властивості); ;визначали фаціальні відмінності відкладів верхнього баденію. Відшукали сліди ервілієвого горизонту (кривчицькі верстви) – маркую чого ежу між нижнім та верхнім баденієм. Оглянули Медову печеру, утворену в результаті розвитку карсту у хемогенних та уламково-хемогенних вапняках ратинського  горизонту. Загалом протягом маршруту ознайомились з повним розрізом неогенової системи в околицях Львова: баранівськими, миколаївськими, нараївськими, кривчицькими, кайзервальдськими та ратинськими верствами. Відібрали зразки порід – мергелів зі слідами озалізнення, літотамнієві та хемогенні вапняки, пісковики, перевідкладений натічний кальцит та фауну двостулкових.
Можна сказати, маршрут відбувся, день вийшов вдалий і цікавий.