Третя навчальна польова практика – маршрут на Мужієвському золотордному родовищі

13.06.2024 | 19:07

12 червня 2024 р.  відбувся ще один маршрут в межах третьої навчальної польової практики студентів кафедри мінералогії, петрографії і геохімії імені професора Ореста Матковського геологічного факультету.

Цього разу за сприяння засновниці ТОВ Геологічна Інвестиційна Група Ірини Анатоліївни Супрун і керівника українського представництва компанії Avellana Gold Андрія Смоліна наши третьокурсникам разом з викладачами кафедри пощастило відвідати Мужієвське золото-поліметалічне  родовище (Берегівський р-н, Закарпаття).

Це родовище вулканогенно-гідротермального типу, золото-кварц-сульфідної формації. Для нього характерна наявність золотої, поліметалічної та супутньої срібної мінералізації, велика кількість рудних та жильних мінералів, різні види вміщуючих порід. Це унікальна можливість для студентів кафедри ознайомитись з такимм великим обсягом цікавої інформації, побачити у природних умовах мінералогічні і петрографічні об’єкти, відібрати зразки для подальшого дослідження.

У цьому допоміг головний геолог Михайло Антонович Костюченко. Цікаво і доступно він орзповів про геологічну будову родовища, особливості руд, показав (і навіть дав потримати і роздивитись ближче!) золотий концентрат у пробірці – мужієвське золото.

Також наша група практикантів разом з викладачами відвідали збагачувальну фабрику, де прослухали цікаву розповідь про технології збагачування руд горловного технолога Кирила Сербіна. І, звісно ж, подивились на кінцевий продукт – галенівтовий концентрат. Галеніт – це важлива свинцева руда, складова поліметалічних руд.

А ще Владислав Трашлієв – principle consultant компанії – та Ігор Слівінський (випускник факультету 2021 р., аспірант кафедри мінералогії, петрографії і геохімії імені професора Ореста Матковського) продемонстрували блокову модель родовища.

А на завершення маршруту – бонус! Відвідини відвалів, де можна було пошукати зразки руд і порід для подальшої обробки, досліджень, написання курсових, а ще й для власних колекцій! І – подарунки від Ігора  – пречудові зразки для учбової колекції кафедри та Мінералогічного музею імені Євгена Лазаренка.