Розпочала роботу ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Геологічні музеї і колекції: їх роль в науці, освіті та туризмі»

10.04.2025 | 19:40

Шановні коллеги! Можемо привітати себе і всіх причетних до ще однієї з важливих факультетських подій!

10.04.2025 р. розпочала роботу ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Геологічні музеї і колекції: їх роль в науці, освіті та туризмі», ініційована та організована нашим геологічним факультетом, трьома нашими музеями – Мінералогічним імені академіка Євгена Лазаренка, Палеонтологічним та Музеєм рудних формацій.

Урочисте відкриття конференції відбулось у Дзеркальній залі Львівського національного університету імені Івана Франка. Після хвилини мовчання у пам’ять про усіх Захисників та Захисниць України, які загинули у боротьбі з ворогом, та вшанування пам’яті декана механіко-математичного факультету Ігоря Гурана, який днями відійшов у Вічність, присутніх привітали з відкриттям конференції завідувачка Мінералогічного музею імені Євгена Лазаренка ЛНУ ім. Івана Франка, модераторка заходу Альбертина Бучинська, в. о. Ректора Львівського університету, академік НАН України, професор Володимир Мельник.

Т.в.о. проректора із наукової роботи Іван Куньо відзначив важливість музейної справи, а заступниця декана геологічного факультету Галина Гоцанюк коротко акцентувала на основних віхах історії факультету, який цьогоріч святкує 80-ліття.

За вагомий внесок у розвиток музеїв та багаторічну сумлінну працю отримали подяки завідувачка Палеонтологічного музею Ярина Тузяк,  завідувачка Музею рудних формацій Лариса Сливко, провідна зберігачка фондів 2 категорії Палеонтологічного музею Оксана Кірчанова та зберігачка фондів Музею рудних формацій Тетяна Рева.

Після цього розпочалось пленарне засідання, присвячене  питанням функціонування та розвитку музеїв Львівського університету.

Після перерви на каву конференція продовжила роботу згідно з запропонованою програмою вже на геологічному факультеті. Після відкриття виставки Оксани Жураковської «Самоцвіти, що об’єднують світ» учасники та гості конференції прослухали низку цікавих доповідей. На завершення всіх бажаючих запрошено на урочистий банкет.

Це лише перший з 4 запланованих конференційних днів. Попереду ще багато цікавих доповідей учасників як з України (Львів, Київ, Харків, Кривий Ріг, Умань, Рівне, Тернопіль, Івано-Франківськ, Чернівці та ін.), так і з інших країн (Литви, Румунії, США, Чехії, Вірменії, Іспанії, Польщі). Також пропонуються екскурсії музеями факультету та геотуристичні екскурсії на вибір за декількома маршрутами.

Отже, ці дні будуть надзвичайно цікавими і насиченими, інформаційно та емоційно.

Ще раз вітаємо і вітаймося!

Більше інформації за посиланням: https://www.facebook.com/share/p/1BeUg42vU2/

та на офіційному сайті Конференції