GEOДВІЖ на геологічному факультеті

30.11.2024 | 17:28
Четвер. 28.11.2024 р. GEOДВІЖ на геологічному факультеті: день перший.
На геологічному факультеті розпочався GEOДВІЖ – чергова профорієнтаційна подія, організована нашою Студентською радою разом з Учнівським парламентом Залізничного району за участі працівників факультету.
Учні старших класів шкіл Залізничного району міста Львова мали унікальну можливість вже зараз ознайомитись з історією та специфікою геологічного факультету, відчути себе студентами університету. А екскурсія Мінералогічним музеєм імені Євгена Лазаренка занурила у світ наук геологічний, школярі побачили наочно частинку тих обʼєктів, які вивчають студенти-геологи. Можливо, саме тоді дехто визначив для себе остаточно, що це особисто для нього – цікаво, потрібно і може бути справою життя.
_____________________________________________________________________________________________________________________________
Пʼятниця, 29.11.2024 р. GEOДВІЖ на геологічному факультеті: день другий.
Якщо вчора були квіточки – ознайомлення з історією і специфікою факультету, екскурсія Мінералогічним музеєм та мінералогічний квест, то сьогодні – смачні ягідки!
Старшокласники шкіл Залізничного району м. Львова занурились, у буквальному сенсі, в глибини науково-дослідницького життя наших студентів і викладачів, адже деякі з лабораторій розміщені подалі від гаміру буденного життя, у старовинних підвалах історичного корпусу університету на вул. Грушевського, 4…
Саме там творяться дива : вирощуються і розчиняються кристали, проводяться хімічні аналізи, гранулометричні та інші дослідження; у майстерні, наповненій гримливими механізмами, розпилюється, подірується каміння і виготовляються шліфи та аншліфи – препарати для мікроскопічного вивчення мінералів і порід.
Дякуємо за змістовні розповіді і демонстрації завідувачці Лабораторії фізичних досліджень мінералів і порід та літології Катерині Бурбан та завідувачу Лабораторії цифрових технологій в нафтогазовій геології Євгену Дворжаку.
А на першому поверсі у лабораторії сучасної електронної мікроскопії можна роздивитись такі подробиці, діагностувати найдрібніші включення мінералів. Такі можливості і не снились минулим поколінням геологів, а тепер є! Про можливості електронної мікроскопії цікаво і змістовно розповів доцент кафедри геології корисних копалин і геофізики Юрій Дацюк. Після цього для учасників GEOДВІЖу відбувся квіз – інтелектуальна вікторина, де школярі мали можливість перевірити, хто найбільше запамʼятав і зрозумів з побаченого і почутого.
По завершенні насиченого інформацією і враженнями дня переможці квесту у музеї та квізу-вікторини отримали подарунки, а кожен учасник заходу отримав відповідний сертифікат.
Поспілкувавшись зі школярами, зрозуміли, що матимемо невдовзі поповнення студентських лав геологічного факультету.
Такі профорієнтаційні заходи є надзвичайно важливими, адже геологічні науки – не з тих, що є у шкільній програмі, а наше суспільство, на жаль, мало проінформоване про геологію, корисні копалини, потреби і перспективи геологічної і видобувної галузей України, немає усвідомлення важливості геологічних спеціальностей тощо.
А це породжує дефіцит студентів і, як наслідок – фахівців при тому, що робота є, і багато, особливо тепер, а по завершенні війни буде ще більше.
Тому – працюємо! Розповідаємо, заохочуємо, навчаємо! Завдяки ініціативній групі – Студентській раді геологічного факультету, – та працівникам, яким не байдуже, будуємо наше майбутнє!