Кафедра історичної геології та палеонтології

• Про кафедру
  • Навчальні курси
  • Викладацький розклад
  • Новини

Кафедра історичної геології та палеонтології є однією з найстаріших у Львівському університеті. Природничі науки почали викладати на філософському факультеті у XVIII ст. Під час його реорганізації 1924 р. і поділу на гуманітарний і природничо-математичний в складі останнього була створена кафедра палеонтології, яка існувала до 1941 р. У 1945 р. діяльність кафедри відновлено у складі новоствореного геологічного факультету, її перейменовано на кафедру історичної геології та палеонтології.
Головна мета кафедри – передача студентській аудиторії новітніх знань з геології осадових порід, популяризація та всебічний розвиток палеонтології, стратиграфії, історичної геології, палеогеографії, наук про утворення осадових порід і корисні копалини, які вони містять.

ГОЛОВНІ ФУНКЦІЇ КАФЕДРИ:

• підготовка бакалаврів, спеціалістів та магістрів спеціальностей “Геологія”, “Екологія та охорона навколишнього середовища”, “Геохімія і мінералогія”;
  • виклад 16 головних геологічних дисциплін та спецкурсів для студентів геологічного факультету денної та заочної форм навчання і Природничого коледжу;
  • керівництво навчальними і виробничими практиками, курсовими, дипломними та магістерськими роботами;
  • підготовка наукових кадрів через аспірантуру за спеціальністю 04.00.09 – “Палеонтологія і стратиграфія”;
  • наукові дослідження з проблем стратиграфії та палеонтології фанерозою України;
  • методичне забезпечення навчального процесу.

При кафедрі функціонує Палеонтологічний музей, бібліотека.

завідувачЛЕЩУХ Роман Йосиповичзавідувач
професорУЗІЮК Василь Івановичпрофесор
доцентГОЦАНЮК Галина Іванівнадоцент
доцентІВАНІНА Антоніна Валентинівнадоцент
доцентШАЙНОГА Ігор Володимировичдоцент
старший лаборантАНДРЮШКО Людмила Гнатівнастарший лаборант

Викладацький розклад

Всеукраїнська студентська олімпіада з геології – 2019

25.05.2019 | 22:48

Всеукраїнська студентська олімпіада з геології – 2019
Переможці олімпіади
1. Слівінський Ігор – Львівський національний університет ім. І. Франка
2. Кагамлик Богдан – Національний технічний університет «Дніпровська політехніка»
3. Чертова Дарія – Київський національний університет ім. Т. Шевченка.

Відкриття меморіальної дошки Степану Петрівському

06.05.2019 | 19:57

17 квітня 2019 року на геологічному факультеті за адресою: Львів, вул. Грушевського, 4, відбулось урочисте відкриття меморіальної аудиторії імені Степана Петрівського – студента геологічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка, який геройськи загинув 24 серпня 2014 р. в зоні проведення Антитерористичної операції, захищаючи незалежність і територіальну цілісність України.

Офіційний прес-реліз Львівського національного університетут імені Івана Франка
Фотогалерея з відкриття меморіальної дошки